Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Akustic Mezoterapi

Mezotearapinin gelişmiş uygulaması Akustic mezoterapi tedavisi dolaşım bozukluklarını tedavi ederken yüksek enerjili şok dalgalar sertleşmiş bağ dokusu elemanlarını parçalayarak selülit sorununu maksimum düzeyde daha kalıcı olarak tedavi edebilmektedir. Bu tedavi aynı zamanda akustik dalgaların ciltelastikiyetini arttırıcı ve sıkılaştırıcı etkileri sayesinde gevşeme ve alastikiyet kaybı sorunlarınada çözüm sunmaktadır.

Klasik Selülit Tedavilerinden Neden Daha Kalıcı?

Selülit dişilik hormonlarına bağlı olarak dolaşım sisteminde oluşan bozukluk sonucu ortaya çıkmaktadır. Kılcal atar damarlarda ki dolaşım bozukluğuna bağlı olarak yağ hücrelerine iyi oksijen gitmez ve yağ hücreleri şişer. İyi oksijenlenme olmaması yağlar yakılamamakta ve bu yağ hücreleri şişmektedir. Ayrıca dişilik hormonlarının etkisiyle kılcal atar damarlar daralmakta duvarlarındaki kas yapısı gevşeyip damar aralığındaki sıvı doku aralığına sızmaktadır. Oysa sağlıklı bir lenf sistemi çöpçü görevi görür ve bu biriken sıvıyı atar. Ancak dişilik hormonu lenf sistemini yavaşlatıcı bir etkiye sahiptir. Bu etki doku aralığında sıvının birikmesine artan yağ hücresiyle beraber meşhur portakal kabuğunu oluşturmaktadır. İşte böylesi komplike sorunun çözümü yani selülit tedavisinin başarısı birden fazla nedenin ortadan kaldırılması ve birden fazla nedene direk müdahale edecek kombine bir tedavi yaklaşımıyla çözüme kavuşabilmektedir. Bu nedenle diyebiliyoruz ki; selülite sebep olan birden çok nedenin ortadan kaldırılmasını sağlayan etkin tedavi akustik mezoterapidir. Çünkü bu tedaviyle yalnız dolaşım sorunu ortadan kaldırılmakla kalmıyor büyümüş yağ hücrelerini küçültülebilmekte ve ayrıca fibroz septalar denilen sert bağ dokusu yapıları parçalanabilmektedir.

1952 den beri uygulanan Mezoterapi uygulaması başarılı sonuçlar vermesine rağmen selülitler çok uzun sayılmayacak sürede tekrar edebilmekteydi. Bunun nedeni son yıllara kadar bilinmiyordu fakat selülülit dokusu üzerine yapılan çalışmalar önemli bir faktörü ortaya koydu. Bu da selülitin portakal kabuğu görünümüne neden olan cilt ile yağ dokusu arasında uzanan oldukça sertleşmiş bağ dokusu yapıları olduğuydu. Selülitin en etkili tedavisi olan mezoterapi dahi bu sertleşmiş bağ dokusunu parçalayamıyordu. Dahası parçalanamayan bu doku uykuya yatmakta uygun şartlar oluştuğunda tekrar ortaya çıkmaydı. İşte selülitlerin tekrar tekrar oluşması ve bir çok uygulamaya rağmen yok edilememe sebebi de buydu. Akustik mezoterapi uygulaması ile selülitlerin daha kalıcı şekilde tedavisi bulunmuş oldu. Yeni yaklaşım selülit tedavilerinin çok daha kalıcı olması için ne yapılmalı sorusunu yanıtlamış ve karşımıza başarı odaklı bir çözüm getirmiştir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et