Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Gerek yüzünüzde 30’lu yaşlarla birlikte oluşan 40’lı yaşlarda artan kırışıklık ve sarkmaların gerekse vücudun farklı bölgelerinin cilt dokusunda oluşan gevşemelerde uygulanan PRP plateletten zengin plazma kullanılarak hücre yenilenmesi sağlayan çok yeni bir cilt gençleştirme tedavisidir. PRP Tedavisinin en önemli bir diğer etkisi ciltte meydana gelmiş kalıcı yara, sivilce ve suçiçeği gibi izleri iyileştirmesi üzerinedir. Tedavi 2 hafta gibi kısa bir sürede sonuçlarını göstermektedir. Cildimizin yaşlanması bir anlamda yaralanmaya benzetilebilir. Dokular kendini onarabilmesi için platelettlerden yararlanır. Plateletler dokularda yeniden yapılanma ve gençleşme sürecini başlatan tetikleyicilerdir.

Plazma Uygulaması Damarlarınızda Dolaşan İyileşme Faktörlerini Harekete Geçirir

Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız plateletleri bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır. PRP uygulamasının amacı ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda plateleti verebilmektir. Böylece hasarlı dokunun onarımı da bu kadar hızla ve güçlü şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır. Çünkü PRP ile eld edilen platletlerin yoğunluğu kandakinden 2 ila 4 kat fazladır. Trombositlere platelet denir. Bu hücreler vücudumuzda yara iyileşmesinde önemli rol oynayan hücrelerdir. PRP tedavisinde kişilerin kendi biyoaktif platteletlerden zengin plazmasını (büyüme faktörlerini içeren plateletten salgılanan iyileşmede zengin plazmanın) cildin dermis tabakası içine enjekte edilerek hücrelerin uyarılması sağlanmaktadır.

Kişinin kendi kanıyla uygulanan PRP tedavisinin uygulama şekli kişinin kanının özel bir kite yerleştirilip plateleri ayrıştırıldıktan sonra ortaya çıkan plateletten zengin plazmanın cilde minik enjeksiyonlar aracılığıyla deri altına verilmesinden ibarettir. Oldukça kolay fakat güçlü bir etkiye sahip tedavi plateletlerin nakli işlemidir. Cildi sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşturmanın yolu cildin elastik ve kolojen lif sayısını arttırarak doğal ve kalıcı bir şekilde gençleştirmekten geçer. PRP hücre uyarımı ile hücrenin kendini tamir aktivitesini arttırmaktadır. Ayrıca hücrede canlılığın devamını sağlayan metabolik olayları kontrol ederek cildin nem oranını yükseltmektedir. Aslında kök hücrelerin tamir edici mekanizmalarında hastalanan veya yaralanan dokuyu tamir etmek amacıyla kan yoluyla o dokuya yöneldiği son yıllarda bilinmekte olan bir gerçektir.

Tamamen fiyolojik ve doğal olan bu süreç bozan tamir edici etkisi açısından yavaş kalabildiğinden, kök hücre üzerine olan çalışmalarda kök hücrelerden zengin kanın hasta veya yaralı dokuya direkt olarak ve yoğun olarak verilmek suretiyle iyileşme sürecinin hızlandırılması amaçlanmaktadır. Aynı şekilde gençleştirme istenen cilt dokusu içinde yoğun ve direkt olarak hedef cilt dokusuna enjekte edilmektedir. PRP tedavisi adındaki bu yöntemle yüz, boyun, dekolte, bacak içleri, diz üstleri ve karın bölgeleri ile el üstü ve ayak üstü bölgelerinde cilt gençleşmesi sağlamaktayız. Eller yaşı ele verir. Yaşlılık belirtileri yüzde gözlendiği kadar ellerde de kendini gösterir.

Genelde neştersiz kırışıklık ve cilt tedavileri dekolte ve el sırtlarının gençleştirilmesinde sınırlı kalmaktadır. Ciltte lifting etkisi yaratarak sarkma ve kırışıklara karşı geliştirilen PRP tedavisi bu soruna da çözüm geliştiriyor.

Etkinin Tam Olarak Sağlanması İçin Kaç Uygulama Gerekir?

PRP tedavisi uygulamadan hemen sonra cildi sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşturur. 3-4 uygulama sonunda kalıcı etki belirgin hale gelir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et