Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Obezite çocukluk çağının en sık görülen kronik hastalıklardan biri olarak kabul edilmektedir. Dünyada 100 milyonun üzerinde çocuk obezite tehlikesi ve buna bağlı hastalıkların oluşturacağı risk faktörleri altında.

Yapılan araştırmalar ülkemizde son 20 yıl içinde ergenlerde obezite görülme oranın arttığını göstermektedir. Çocuklarımızın sağlığını tehdit eden bu sinsi ve hızla yayılan hastalık karşısında ne yazık ki toplumda ki duyarlılık aynı oranda artış göstermemektedir.

Obezitenin nedenleri arasında gösterilen Sedantri(hareketsiz)yaşam tarzı başka bir deyişle yetersiz fiziksel aktivite artık çocukluk çağında başlamaktadır. Okuldan eve gelen ve çoğu zamanını televizyon ve bilgisayar karşısında geçiren çocuklar kadar arkadaşlarıyla buluşma noktası fastfood restoranları olan ergenler içinde aynı durum söz konusu. Aynı araştırmalar özellikle ergenlerde sebze ve meyve tüketiminin hızla azaldığını gösteriyor. Bu durumda obezitenin bir diğer nedeni olan sağlıksız ve dengesiz, besin değeri düşük kalorisi yüksek beslenme kriterlerine uygunluk gösteriyor.

Çözüm Ailede Başlıyor

Öncelikle ailelerin büyüme çağında nasıl olsa kilo verir yaklaşımından uzaklaşması gerekiyor. Burada esas olan çocuğa gelişimini sağlayacak, besin değeri yüksek, yeterli vitamin ve mineralleri aldığı sağlıklı besinlerle düzenli bir beslenme biçimi oluşturulmasıdır.

Eğer Çocuğunuz Kiloluysa

Kilo sorunu yaşayan çocuklarda zayıflama yetişkinlere oranla zor bir süreci kapsıyor. Öncelikle çocuğa gelişim çağında olduğu için katı bir diyet uygulanamaz. Çocuk ve Ergen obezitesiyle mücadelede kilo fazlası olan çocukların gelişimlerine uygun kiloya ulaşmalarını sağlayacak beslenme programı büyük önem taşır. Ancak çocukların bir diyet programına sadık kalmaları ve kilo verdikten devamlılığı güç olduğundan kilo fazlasıyla mücadelede destek bir program gerekli olmaktadır.

Pedipunktur – Çocuk-Ergen Akupunkturu İle Çocuklar Rahatlıkla Kilo Veriyor

Çocuk ve ergenlerde zayıflama güç bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Çocukların hazırlanan diyet ve beslenme programlarına sadık kalmalarını sağlayacak ve onları teşvik edecek tamamen doğal hiçbir kimyasal madde içermeyen yan etkisiz bir tedaviye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu anlamda pedipunktur’un oldukça başarılı sonuçlar kaydettiğini görüyoruz.

Çocuk ve Ergenlerde sağlıklı zayıflama için özel olarak uygulanan Pedipunktur tedavisi ayak tabanından akupunktur noktaları uyarılarak yapılan acısız ve yan etkisiz doğal bir yöntemdir. Ayak tabanında bulanan açlık merkezinin akustik dalgalar yardımıyla uyaran ve iştah kontrolü oluşturan tedavi sağlıklı kilo kaybı için çocuk ve ergenlerde uygulanan yeni ve başarı oranı oldukça yüksek tedavidir.

Pedipunktur’da kullanılan akustik dalgalar tedavinin acısız ve ağrısız bir yöntem olarak çocuklarda rahatlıkla uygulanabilir olmasına olanak tanıyor.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et