Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Virüs Korunması

Ozon üç tane oksjilen atomunun bir araya gelmesinden oluşan bir moleküldür.

O3 olarak adlandırılır. Ozon gazı Ozon jeneratörü dediğimiz cihazda üretilir.

Saf oksijen cihaz içinde yüksek elektrik akıma tutularak ozon gazı elde edilmektedir.

Ozon gazı tıbbi dilde mikrogram ya da miligram birimleriyle kullanılır.

O3kimyasal tepkimelere hızlı girer ve biyolojik cevap oluşturmada daha etkindir. O3 plazma, serum fizyolojik. Su ve bitkisel yağlarda oksijene göre hızla çözünür. Bu çözünmeyle birlikte ozon gazı ortadan hızla kalkar ve oksijen ve ozonoidlere dönüşür. Sonuç olarak Ozon tedavisi biyolojik bir tedavi şeklidir. Ozon tıbbi olarak mikroorganizma temizleyici, immün sistemi harekete geçirici, tümörleri yok edici, yaraları hızlı iyileştirici, hormonal yarar sağlaması, doping etkisi yapması, anti oksidan olması gibi yararlara sahiptir. Ozon tedavisinin antiviral etkisi vardır.

Çünkü antioksidan etki yapar, immün sistemi harekete geçirici etki yapar ve dolaşım düzenler. Bu nedenle ozon tedavisi Covid 19’a karşı proflaktik yani bağışıklık sistemini aktive edici, ve hastalığın bıraktığı kronik hasarların engellenmesi amacıyla kullanılır. Ozon gazı yeryüzünde bilinen en güçlü üçüncü oksidan olduğu için en güçlü doğal dezenfektan olarak kabul edilir.

Örneğin dezenfektan Klordan 3125 kere daha güçlü etkisi vardır. Mikroorganizmalar ozona karşı daha duyarlıdırlar ve ozonla kolayca parçalanırlar. Ozon anti viral etki olarak virüslerin zarf proteinlerini, lipoproteinleri ve lipitleri bozar. Böylece virüsün kılıfını bozar ve virüsün hücreye girişini engellediği için virüsü etkisiz kılar. Koronavirüslerin kılıf yüzeylerindeki yapıları bozan ozon virüslerin etki mekanizmasını böylece yok ederek hücreye girişini önler. Koronavirüs gibi RNA virüsleri oksidasyona daha duyarlıdırlar ve daha kolay hasar görürler, yaşayan bir organizma olmadıkları için de herhangi bir tamir mekanizmaları yoktur. Örneğin Ebola salgınında deneme amacıyla yapılan ozon tedavileri ile hastalar hem hayatta kaldılar hem de hastalık sonrası komplikasyonları yaşamadılar.

Ozonun bağışıklık sistemini aktive edici ve düzenleyici vözelliği vardır , lökosit üretimini artırır böylece vücut kendini korumaya daha hazır hale gelir. Ozon yangı önleyici mekanizmaya sahiptir.Antienflamatuar etki dediğimiz bu etki ile r0matizmal hastalklarda etkisi vardır. Ozon tedavisinin dokularda oksijenlenmeyi sağlaıcı ve dolaşımı düzenleyici etkileri vardır.. Bildiğiniz gibi eritrositler dokulara oksijen taşırlar. Ozon tedavisi ile ozonlanan eritrosit dokuların daha fazla oksijenlenmesini sağlar. Böylece damarlardaki pıhtılaşma eğilimi ve viral yük azalır. . Ozon tedavisi sonrasında damarlarda oksjienlenme artmakta ve karbondioksit seviyelerinde azalma görülmektedir. Grip hastalığına neden olan influenza virüsü de zarflı bir virüstür ve oksidasyona duyarlıdır. Ozon tedavisi grip semptomlarının azalmasında çok etkilidir ve gribe karşı koruyucu etkilere sahiptir. Ozon ayrıca her türlü herpes (uçuk) virüslerine karşı çok etkilidir. Ozon gazı ile tedavi edilen herpes hastaları son derece etkili sonuçlar vermektedir. Tedaviye erken başlamak önemlidir. Hastalığın üzerinden 2 aeydan fazla süre geçtikten sonra pek olumlu sonuçlar elde edilememektedir. Otoimmün hastalıklarda ozon terapi özel bir yere sahiptir.Romatoid artrit Multiple Skleroz Hashimoto gibi bir çok otoimmün hastalıkta ozon immüniteyi düzenleyip faydalı etkiler sağlar,Sedef hastalığı Ülseratif kolit ozon terapil ile oldukça olumlu neticeler alır.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et